Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 10.12.2020 21:48:05 

Chovatelská stanice  RAMONGO

Ostatní zvířátka

                                                                                smiley

                                               Zajda  II              naroz. 7.5.2019

                              

 Pěkná velká samice, její  Matkou výstavní samec činčila velká x burgundský , otec výstavní novozélandský bílý. Matka našich pekáčových králíků.

                                                                                smiley

 

                                                     Evžen      naroz. 5.7.2019

                

Plemeno : Činčila velká s PP . Činčiláka jsem koupila na nedaleké výstavě ČSCH. Chtěla jsem tohle plemeno opět oživit v našem pekáčovém chovu , tak snad se zadaří. Je to pěkný, klidný a čistotný králík a když dostal prvně samici , hned věděl proč..Věřím, že nám tu vydrží dlouho.

                                                                   smiley

                                  Tenisák               naroz. 2.1.2015

   

Plemeno - zakrslý siamský žlutý - s PP. Moc dlouho jsem ho marně sháněla , až jsem se obrátila na svého známého chovatele zakrslých králíčků a tohohle výstavního krasavce si od něj přivezla. ..Jméno , které mu vymyslel manžel , na králíčka neuvěřitelně sedí..Malý , kulatý a když se člověk přiblížil k jeho boxíku v králíkárně , lítal kolem dokola a odrážel se ode stěn , jako hozený tenisák . Časem si zvykl a za další čas se nechá i pohladit. Váží 1,20 Kg,

    

                                                          smiley

                                Teniska            naroz. 23.9.2019

 

 Plemeno : Zakrslý hototský .Teniska k nám přišla naprosto neplánovaně. Je krásná, maličká, a vzteklá - znám její původ, ale nevím, čím si prošla a proč je taková, jaká je. Takový čertík v rouše beránčím, útočí pokaždé, když ji sáhnu na misku v kleci .  V 6 měs. váží 98 dkg.   

 

 

                                                      smiley

                         Hopík             naroz. 7.duben 2020

 

Plemeno - zakrslý hototský. Hopík je nádherný výstavní králíček s rodokmenem ČSCH a s pěkným výstavním oceněním.  Sehnala jsem ho jako ženicha k naší krásné Tenisce a věřím, že spolu budou mít ta nejkrásnější miminka.  V 7 měsících Hopík váží 1,1 kg.

 

                                                                             smiley

                         POTKANI   naroz. listopad 2019

                   

   Potkánky jsme přivezli neplánovaně - z terra burzy v Hradci, kde byli potkani po stovkách nabízeni na krmné účely. Neodolali jsme a s sebou domů si odvezli dva úplné mrňousky, kteří se ná při každé příležitosti přisávali na ruce a hledali mlíčko od maminky, u které ještě měli být... Každý den je na nich znát, každý den jsou čilejší a rychlejší. Jsme rádi, že jsme alespoň tyto dva zachránili yes 

                                                 smiley

                                Zuzanka      naroz. březen 2018

  

Zuzanku jsem přivezla neplánovaně. Učarovala mě v Chrudimi v Tescu ve zverimexu.Zrovna jsme doma řešili přežití těžce nemocného ježčího nalezence a tak morčátko bylo nápad , jak odvést pozornost od maroda.

 

                                                     smiley

                             Elinka    naroz. červenec 2018

 

Úplně obyčejná krástkosrstá kráska ze zverimexu v Čáslavi. Všimla jsem si jí  jako pár dní starého miminka, tak jsme si na ni museli nějakou dobu počkat. Nejdřív bydlela sama v kleci vedle Zuzanky, potom jsem jim koupila novou větší klec a obě holky tam spolu začaly bydlet. Od začátku spolu vycházejí bez šarvátek a bez problémů , jedna druhé dělá společnost.

 

                                                     smiley

                                                   Žofka         nar. 14. květen 2016         

            
Užovka červená - forma abott  okeetee.Vyhlídnutou jsem ji měla dlouho , ale tuto formu sehnat až tak jednoduché nebylo.  Máme samičku a je to fajn spestření naší domácnosti.

 

 

                                            Zakrslá rousná

 
     
 
První párek těchto pěkných slepiček se podařilo sehnat na výstavě v Lomnici nad Popelkou v roce 2006.Slepička se dožila 9 let , její dcera 13 let.. Dnes tu po dvoře běhají 4 slepičky s kohoutem , a od jara do zimy je okolo nich hejno kuřátek , která si  spolehlivě vysedí a odvodí smiley.
 
                               
                                   
                                                     Česká zlatá kropenka
 
 Naše národní plemeno , které vzniklo před mnoha staletími.. Lehká , nenáročná , otužilá. velkou část potravy si najde sama - pokud má velký výběh. Má dobré mateřské vlastnosti a značnou míru ostražitosti.. Máme kohouta a dvě slepičky . Náš kohout má za sebou dva útoky lišky. Po každé jako zázrakem přežil, zatímco jeho družky to štěstí neměly. Život vyhrál, zato však přišel o ocas a nový už mu nidy nenarostl.
 

                                                             

                                   Indičtí běžci   -  naroz. 12.6. 2013 a 2019

                    

                                 

Neúnavní , nepostradatelní a nenahraditelní sběrači slimáků , kteří u nás už navždy budou zaujímat čestné místo v boji se slimáky , protože běžcům se nic nevyrovná....

Máme tři kachny , které jsou z přirozeného odchovu a kačera, který je dokupovaný dodatečně ..

                                            

                                                                smiley

 

                     Křeček Pišta     naroz. srpen-září 2019

        

 Pištu jsem objevila v jednom zverimexu v Čáslavi. Byl opravdu miminečko. Pěkně se ochočil a stal se oblíbencem dětí , kteří mu dělají různé domečky a prolézačky , krmí dobrotama a sledují, jak křeček vše kapsuje do svých lícních  kapes. Občas uteče a to je pak velká akce křečka ulovit dřív, než naši domácí dravci :-)

 

                                                      smiley

                             mnohonožka  Alfréd - naroz 2019

             

Velmi zajímavý tvoreček, kterého jsem objevila na výstavě Exotika v Lysé n.Lab. Ani ve snu by mě nenapadlo, že tahle potvůrka bude s námi někdy bydlet..Mé nadšení bylo podpořeno ostatními členy rodiny, protože něco takového doma opravdu ještě nemáme.... a tak nejmenší ze čtyř prodávaných mláďat mnohonožek odjela s námi z výstavy domů..

 

                                                                        smiley

                      Zlatohlávek konžský  ( pachnoda marginata )

 

Další zajímavé potvůrky do naší domácnosti , které jsem koupila na terra burze . Původem z Afriky , stejně jako naše mnohonožka .  A tak v terárku bydlí společně , je jim dobře , na rozdíl od mnohonožky jsou vidět - takže je na co koukat .

              

 

                                                          smiley
                               Goro      naroz. 8.8.2019

                     

 Agama vousatá - velmi zajímavé zvířátko , které si vybral a vyprosil prostřední syn..Po potkanech , o které se vzorně staral - ale kteří žili velmi krátce - je agama příjemnou a zajímavou  změnou..

 

                                                           Strašilka ostruhatá

                      

 tyto strašilky si přivezla starší dcera ze školy. I když (pro mě)vypadají hrozivě, jsou to naprosto bezpeční ,  nenároční a tišší tvorečci , kterým stačí ostružiník a břečťan. Máme samici a samce.

    

                                                                                 smiley

                                     

                                     Strašilky sungaya inexpectata

                  

Menší druh strašilek , který si starší dcera zakoupila na terra burze v Hradci v Aldisu. Máme samičku a samečka  a bydlí v terárku u strašilek ostruhatých .

 

                                                                               smiley

                                            Bob a Bobek          naroz. 25.3.2020

  

Jsou to potomci Zajdy III , tatínek je výstavní Vss. Králíčata byla jen dvě a jejich start do  života nebyl veselý. Mamina byla od 3 dne na ATB a králíčata na umělé výživě. 4 den jejich mamina umřela a oni se stali  sirotky...Drzí, oprásklí a mazliví miláčci  nás všech..Běhají po bytě a vracejí se do klece. Běhají za mnou a motají se pod nohama. . Naši psi je kupodivu ignorují , jen mladý kocour je často prožene. Ale oni mu to brzy vrátí smiley

 

 

                           

 

 

 

 

 

                                                                             

                      

 

  

.
TOPlist