Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 10.12.2020 21:48:05 

Chovatelská stanice  RAMONGO

Kočky

                                                                                                   " Kočka může být člověku skvělým přítelem,

                                                                                                    ale nikdy se nesníží k tomu, aby to přiznala...."

 

                                                            Orientální kočky

Toto plemeno vzniklo v 50 letech minulého století v Británii . Původní barva byla čokoládová -tzv. Havana Brown.

Tyto kočky zaujmou typickou stavbou těla  a nezaměnitelným temperamentem. Jsou velmi chytré , komunikativní, mnohé z nich aportují , jsou velmi společenské a upovídané a velmi dobře vychází se psy. Orientálky by neměly být chovány o samotě ,ale alespoň ve dvou.

Naše první orientálka s námi žila 11,5 roku..Po jejím odchodu jsme dlouho sháněli právě takovou, a to se nám povedlo až po dvou letech. Krátce nato jsme si pak ještě dovezli nepříbuzného kocourka z Polska..Všichni samozřejmě v původní čokoládové barvě , která se nám líbí nejvíc - a je škoda, že jich je tak málo.

                                                        

                                                                            smiley

                                                Gejša   naroz. 2.1.2014     KASTRÁT

    

Naše milovaná  kočka , kterou jsme tak dlouho sháněli - přezdívaná LOTR.Od první chvíle se u nás chovala, jako by tu byla odjakživa..  Nic pro ni není dostatečně vysoko , dostane se téměř všude  a už moc neschází a bude snad chodit i po stropě..Velmi komunikativní , poslušná a velmi společenská .Miluje návštěvy..Opět je to povaha, kvůli které mám orientálky ráda...Stejná jako naše první Gejša.. Kastrovaná.

                ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                          Havanna        naroz.22.8.2011

 

Plemeno - kanadský sphynx.Je to kočka našeho prostředního syna, kterou si vybral a spolu vyrostli. Nikdy jsem neviděla věrnější kočku . Je extrémě mazlivá - ale přitom není dotěrná.Je to hrdá kočičí dáma , co svého páníčka poslechne na slovo. Spí pouze v synově blízkosti a když syn odjede na pár dní pryč, Havannka velmi smutní.Je kastrovaná.

 

                                                             Boriska    naroz. 5.7.2014

 

    Boriska je úplně obyčejná kočka z inzerátu. Přicestovala až z dalekého Zlína..Původně bytová kočka , která časem začala mít zdravotní problémy. Vyšetření a léčby byly  bez očekávaného výsledku.Boriska o sebe nedbala, měla mastnou a splstnatělou srst, byla vyhublá a psychika v háji.Nesnášela se s orientálníma kočkama..Začala jsem ji učit chodit ven. Po nějaké době jsou vidět velké změny. Boriska přibrala na váze a její srst je opět pěkná..Typický příklad toho, že za mnoha nemoceni stojí špatná psychika a stres.. Konečně je to spokojená a svobodná kočka, která bývá dobrovolně venku třeba celý den a noc.

 

                                          Flíček   21.5.2014

 

    Flíček je narozený ve stáji. Maminou je naše perská kočka , tatínek neznámý..Je to napůl venkovní, napůl domácí kocour. Hrdý a svobodný , který má rád válení v popelu, který vždy někde venku najde..Přitahuje ho vůně sava a pokud někde něco utřu savem, určitě tam za chvíli bude na zádech ležet kocour.. Flíček není mazlící, mazlí se jen se svoji paničkou, kterou je starší dcera.   Flíček je kastrát.   

 

                                                     Mamba      naroz. únor 2013   

  .

Obyčejná kočka z Aukra za 1 korunu.. Měla být bytová , ale doma nikdy nebyla šťastná.Nikdy to nebyl žádný mazlíček..Pohladit a dost..Sebevědomá divoška , která se špatně snáší s jinýma kočkama.V bytě vydržela necelý rok a pak musela ven.. Venku je konečně šťastná a svobodná , je normální, že bývá nezvěstná několik dní..Domů už nechodí vůbec. KASTRÁT.

 

                                 

                                    Šmoulinka      naroz. jaro 2009

                     

 Šmoulinka je britská modrá kočka. Přivezli jsme ji z tržnice ve Valech .Vyrůstala společně s Čírou ,venku s přístupem do domu.Dnes už je jen venkovní.

Povahou je to typická britka , mazlivá - když sama chce , ale taky tvrdohlavá..S ostatníma kočkama vychází celkem dobře, ale když se jí někdo z koček  nelíbí, umí být i zlá..Je to hrdá a svobodná kočka , která potřebuje prostor...Výborný lovec..

 

                                Batman        naroz. 15. srpen 2014

  

Batman doma zůstal neplánovaně.  Narodil se na konci léta a na zimu už pak venkovní kotě nikdo nechtěl.Tak zůstal tady.. Je synem černé Mamby a neznámého otce.Je to pěkný , silný kocour , povahově samotář.Výborně vychází se psema. Pokud sám chce - mazlí se, když nechce, nenechá na sebe ani sáhnout...Batman je kastrovaný.

 

                                  Malvína      naroz. 18.7.2016

 

  Malvína je napůl britská kočička. Veliká, mohutná a krásná. Pečlivě si vybírá, ke komu si lehne a s kým se pomazlí. Dříve spávala v postýlce s malým synem. Malvína má ráda klid, ráda s námi tráví večerní siestu na gauči. Nesnáší návštěvy , před nimi se většinou schová , takže ji nikdo nevidí. Naučila se chodit ven a když je teplo, tráví většinu dne venku a domů se jde jen najíst. Malvína je kastrovaná.

 

                                      Mája      naroz.  1.5.2017

 

Obyčejná kočička, když jsem ji viděla, neodolala jsem.Dostala jsem ji jako  velmi zlé kotě , o kterém mě chovatelé přesvědčovali, že je to kocour, což není možné....Do dvou dnů se z Máji stal úžasný mazlíček.Je to kočka k nezaplacení.. úžasný lovec krtků.. Od té doby, co máme Máju , nemáme zahrady rozryté a plné krtin. Pokud přinese krtka živého, jezdíme ho vypouštět do přírody dostatečně daleko od nás...Mája do bytu nechodí , potřebuje prostor a svobodu. Mája je kastrovaná.

 

           

 

Všechny naše kočky jsou pravidelně odčervované a ošetřované proti vnějším parazitům. Kočky , které nechodí do bytu , mají v zimě možnost tepla ve vytápěné nebytové části domu.

 

 

                                                                                                              

                                                                                           "  Lidé ,  kteří nemají rádi kočky,

                                                                                            se v příštím životě narodí jako myši ...."

TOPlist